Wrzesień 2017 ZetPeTe wtorek, 05.09.2017

zetpete harmonogram

Peregrinus 09.08 piątek, 18.08.2017

teatrkto

Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku.

Współczesny Everyman, którego życie „zawieszone” jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji „drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”.
Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna.
Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” – smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją.

Koncept masek: Spitfire Company
Projekt masek: Joanna Jaśko-Sroka
Scenografia, kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Ruch, choreografia: Eryk Makohon
Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria: Jerzy Zoń
Wykonawcy: Karolina Bondaronek, Martyna Malcharek, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa, Paweł Monsiel, Michał Orzyłowski

Rzeź w reż. Romana Polańskiego – pokaz na Dolnych Młynów 16.08 środa, 16.08.2017

Rzeź polańskiego

 

Dwa nowojorskie małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić, jak i dlaczego doszło do bójki ich synów. Pary starają się zachować klasę, niestety z czasem ich rozmowa zamienia się w lawinę słownych potyczek i złośliwości. Prawdziwy popis gry aktorskiej; w głównych rolach: Jodie Foster, Kate Winslet, John C. Reilly i Christoph Waltz.
Polański zebrał na planie nie tylko gwiazdorską obsadę ale także uznanych twórców filmowych. Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, muzykę skomponował wielokrotnie nominowany do Oscara Alexandre Desplat, laureat Oscara Dean Tavoularis zaprojektował scenografię, a trzykrotny zdobywca Cezara Hervé de Luze odpowiadał za montaż. Seans pod patronatem kanałów marki FILMBOX. W razie złej pogody pokaz odbędzie się w klubie ZetPeTe.

Festiwal NON-FICTION środa, 16.08.2017

festiwal non fiction

 

 

Miejskie Granie: Rasmentalism w Samo Ż czwartek, 10.08.2017

rasmentalism

Ostatni, trzeci oficjalny album „1985”, który powstał w wyniku spontanicznej, ale intensywnej pracy, ukazał się w kwietniu 2016 roku. Owocna praca nie zostawiła zbyt dużo pola dla gości, których na płycie jest tylko trzech. „1985” swoim udziałem uświetnili zdobywający szturmem uszy słuchaczy Otsochodzi, Pan Tubas oraz Ten Typ Mes, który tak jak Ras, jest w życiowej formie.

Rasmentalism to klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: ‚Dobra muzyka ładne życie’ (nielegal roku 2008 według magazynu Spinner Polska), ‚Duże Rzeczy’ z W.E.N.Ą. oraz ‚Hotel Trzygwiazdkowy’. Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP.

Ich oficjalny debiut – album ‚Za młodzi na Heroda’ ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a według wielu dziennikarzy muzycznych i słuchaczy – rapowej płyty AD 2013 w Polsce. Druga, oczekiwana przez fanów płyta pt. ‚Wyszli coś zjeść’ ukazała się w kwietniu 2015 roku. Bardzo dobrze przyjęte single prawiły, że album pojawił się na 2 miejscu notowania OLIS. Zespół pierwszy koncert promujący nowy album zagrał na żywo na antenie radiowej Trójki w Studio im. Agnieszki Osieckiej.

Samo Ż
ul. Dolnych Młynów 10, Kraków
Godz. 20:00

Clooney gapi się na kozy – absurdalna komedia na Dolnych Młynów 09.08 środa, 09.08.2017

filmsummerfestival

 

„Człowiek, który gapił się na kozy” – komedia o intrygującym tytule z iście gwiazdorską obsadą: George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey, Jeff Bridges. Trudno uwierzyć, że fabuła filmu osnuta została na prawdziwych wydarzeniach i dotyczy działań amerykańskiej armii. Zapraszamy na seans, który poprzedzi notoryczny konkurs wiedzy filmowej z nagrodami od patrona cyklu, kanałów telewizyjnych FILMBOX. Zaczynamy o godz. 20:30. W razie złej pogody pokaz odbędzie się w klubie ZetPeTe.

 

https://www.facebook.com/events/478045979223700